5 Niesamowite korzyści zdrowotne z nasion Chia

Kulinaria

Nasiona chia są jednym z superfoods, a jeśli nie słyszałeś o nich jeszcze, to pozwól mi powiedzieć, że to małe nasionko ma niewiarygodne korzyści zdrowotne. Prawda jest taka, że nasiona chia mogą pomóc Ci schudnąć, walczyć z rakiem, leczyć cukrzycę, zwiększyć moc mózgu i poprawić układ trawienny.

Nie ma wątpliwości, że nasiona chia są doskonałym źródłem błonnika, białka, kwasów tłuszczowych omega-3, witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i wielu innych korzyści zdrowotnych. Te maleńkie nasiona są również dobrym źródłem energii, ponieważ jest to jeden z najbardziej kompletnych pokarmów, które można jeść.

Poznajmy niesamowite korzyści zdrowotne płynące z nasion chia.

Spalanie tłuszczu i utrata wagi

Nasiona chia mają zdolność do nasiąkania wodą i tworzą żelową substancję pod wpływem wody. Ta właściwość nasion chia pomaga im wchłaniać składniki odżywcze z pożywienia i utrzymuje Cię pełnym przez dłuższy czas.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których nasiona chia są tak znane w odchudzaniu. Wchłaniają one nadmiar tłuszczów i węglowodanów w organizmie, a tym samym sprawiają, że tracisz na wadze.

Pomaga w trawieniu

Wysoka zawartość błonnika w nasionach chia pomaga utrzymać przewód pokarmowy w czystości i zapobiega zaparciom. Stymuluje również uwalnianie enzymów trawiennych i poprawia przepływ krwi do obszaru żołądka.

Chroni serce

Jedną z najbardziej niesamowitych korzyści zdrowotnych nasion chia jest to, że mogą one chronić serce. Według przeprowadzonych badań, spożycie nasion chia może obniżyć poziom cholesterolu, ciśnienie krwi i zapobiega tworzeniu się niebezpiecznych skrzepów w tętnicach.

Poprawia pamięć

Zdrowe tłuszcze, białka i niezbędne minerały obecne w nasionach chia mogą poprawić funkcjonowanie Twojego mózgu. Przeciwutleniacze zawarte w tych maleńkich nasionach mogą również zwalczać szkody wyrządzone przez wolne rodniki i zmniejszać ryzyko demencji.

Walka z cukrzycą

Zawartość błonnika w nasionach chia może obniżyć poziom cukru we krwi. Pomaga również utrzymać poziom insuliny w ryzach i zapobiega tworzeniu się niebezpiecznych skrzepów w Twoim organizmie.

Wnioski:

To były jedne z najważniejszych korzyści zdrowotnych nasion chia, ale jest tak wiele innych korzyści, które możesz uzyskać, jedząc te maleńkie nasiona. Więc, zacznij jeść nasiona chia dzisiaj, aby uzyskać niesamowite korzyści zdrowotne.